Pak para se ta zyrtarizonte kandidaturën për kryetar të LDK-së, Abdixhiku u takua me Kujtim Shalën

Aktuale

Pak para se ta zyrtarizonte kandidaturën për kryetar të LDK-së, Abdixhiku u takua me Kujtim Shalën

Më: 8 mars 2021 Në ora: 20:06
Lumir Abdixhiku dhe Kujtim Shala

Lumir Abdixhiku do të jetë kandidat për kryetar të ri të LDK-së.

Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet facebooku-t.

Media nga burime të sigurta mëson se ka pasur një takim mes Kujtim Shalës dhe Lumir Abdixhikut sot pasdite, saktësisht rreth orës 16:00.

Është pikërisht Kujtim Shala njëri ndër emrat më të lakuar për kryetar të LDK-së, pa anashkaluar Abdixhikun e Hazirin.

Shala sipas informacioneve nuk ka shfaqur interesin maksimal për këtë pozitë, e as që e ka konfirmuar kandidaturën për të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat