Postimi skandaloz për Kosovën, Vlora Çitaku i reagon Aleksandar Vuçiqit

Aktuale

Postimi skandaloz për Kosovën, Vlora Çitaku i reagon Aleksandar Vuçiqit

Më: 18 mars 2021 Në ora: 23:50
Vlora Çitaku

Ish-ambasadorja e Kosovës në ShBA, Vlora Çitaku ka reaguar për postimin skandaloz të Aleksandar Vuçiq, ku Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë.

Çitaku në postimin që e bëri në Facebook tha se ky është një agresion verbal.

“Kjo nuk është llogari parodi. Kjo është llogaria zyrtare e Presidentit të Serbisë.

Harta në foto është e Kosovës. Kjo është agresion verbal dhe duhet të merret kështu. Kosova është Kosovë, kaq”, u shpreh ajo në postimin e saj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat