​Orlando: Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe në fatin e Kosovës

Aktuale

​Orlando: Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe në fatin e Kosovës

Më: 9 maj 2021 Në ora: 11:37
Foto e publikuar nga Orlando

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando në Ditën e Evropës, ka thënë se Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe në fatin e Kosovës.

Orlando ka shkruar në Twitter, se këtë ditë po festojnë intuitën e etërve tanë themelues se vetëm në unitet qëndron paqja dhe zhvillimi shoqëror.

“Evropa është përpjekja më e madhe njerëzore në histori dhe në fatin e Kosovës.

Rruga është e qartë dhe urgjente, por duhet guxim si në Kosovë dhe Evropë. Përpara”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat