Haziri në mbrojtje të Gërvallës, ja si i quan sulmet e fundit

Aktuale

Haziri në mbrojtje të Gërvallës, ja si i quan sulmet e fundit

Nga: N. H Më: 9 maj 2021 Në ora: 16:35
Donika Gërvalla

Analisti politik, Nexhat Haziri, ka reaguar pasi së fundi kryediplomatja e Kosovës, Donika Gërvalla, është bërë tabelë qitjeje nga opozita.

Haziri në profilin e tij në Facebook, i quan të pandershme fyerjet deri në kontestim të kontributit të saj dhe familjes Gërvalla në etapa të ndryshme të historisë së Kosovës.

Ja shkrimi i tij:

Image
Nexhat Haziri

Nga e diela sportive jo, po politike!

Të mos pajtohesh me qëndrimet dhe veprimet politike të Donika Gervalles si kryediplomate, është shumë normale.

Madje, duke kërkuar edhe dorëheqjen e saj pa u kompleksu se është vajza e Jusuf Gërvallës. Por, fyerjet deri në kontestim të kontributit të saj dhe familjes Gërvalla në etapa të ndryshme të historisë së Kosovës për liri dhe pavarësi, kjo është e pandershme ! (n.h)

 

Nga e diela sportive jo, po politike ! Te mos pajtohesh me qendrimet dhe veprimet politike te Donika Gervalles si...

Posted by Nexhat Haziri on E diel, 9 Maj 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat