Kurti “zbulon” pse Kosova ka mbetur pa liberalizim të vizave

Aktuale

Kurti “zbulon” pse Kosova ka mbetur pa liberalizim të vizave

Më: 17 maj 2021 Në ora: 12:00
Albin Kurti

Duhet ta pranojmë se imazhi i vendit tonë nuk është i mirë për shkak të qeverisjes së deritanishme”.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka bërë sot prezantimin e programit qeverisës para deputetëve.

Ai ka thënë se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret sa i përket liberalizimit të vizave.

Sipas tij, kjo është për shkak imazhit jo të mirë të Kosovës që ndërlidhet me korrupsion dhe krim të organizuar.

“Liberalizimi përmendet dy herë: në njërën anë kemi plotësuar të gjitha kriteret dhe në anën tjetër nuk e kemi liberalizmin. Kjo vjen për shkak të imazhit tonë që e cilësojnë vendin tonë si shtet me korrupsion dhe krim”.

“Ne duhet ta ndryshojmë imazhin e vendit tonë në mënyrë që të avancojmë si shtet”.

“Kosova nuk duhet të plotësojë asnjë kriter më, ka bërë krejt çfarë është dashur”.

“Duhet ta pranojmë se imazhi i vendit tonë nuk është i mirë për shkak të qeverisjes së deritanishme”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat