Haradinaj: Nënë Tereza i dha botës shembullin më unik të humanizmit

Aktuale

Haradinaj: Nënë Tereza i dha botës shembullin më unik të humanizmit

Nga: A.SH Më: 26 gusht 2021 Në ora: 10:00
Nënë Tereza

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në 111 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, ka vlerësuar lartë figurën e saj.

Sipas tij, ajo i dha botës shembullin më unik të humanizmit, duke e universalizuar në përmasa botërore mesazhin e përkushtimit të nënave shqiptare.

Postimi në Facebook:

111 vjet më parë u lind Shën Tereza!

Fuqia e saj rrezatuese, përkushtimi i saj në mbrojtje të jetës njerëzore, trashëgimia e jashtëzakonshme që la, bënë krenarë të gjithë shqiptarët.

Ajo i dha botës shembullin më unik të humanizmit, duke e universalizuar në përmasa botërore mesazhin e përkushtimit të nënave shqiptare.

Të lartësuara qofshin përjetë emri dhe vepra e saj!

RH

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat