Pse u nda Mitrovica? Flet Agim Bahtiri, ja ‘goditja’ e tij

Aktuale

Pse u nda Mitrovica? Flet Agim Bahtiri, ja ‘goditja’ e tij

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 20:48
Agim Bahtiri

Kryetari i komunës së Mitrovicës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar komune në zgjedhjet e 17 tetorit, është mysafir në emisionin Context ku po shpalos plan-programin e tij qeverisës.

Bahtiri tha se Mitrovica është ndarë, sepse sipas tij nuk ka pas Zot Shtëpie për t’u kundesur për qytetin.

Mitrovica nuk ka pasur Zot Shtëpie dhe nuk pasur njeri vendimmarrës, që iu dalë ballë interesave të qytetit dhe qytetarëve. Tash Mitrovica ka Zot Shtëpie dhe ka nevojë që edhe në ardhmen të ketë, prandaj kam vendosur të kandidoj”, tha Bahtiri.

Ai ka akuzuar ish qeverisjen e PDK-së, duke thënë se këshdo që e ka akuzuar ka pasur pasoja personale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat