“Ka me t’kushtu shtrenjtë”/ Ish-kandidati i PDK-së për deputet thotë se Lladrovci e sulmoi fizikisht sot në Komoran

Aktuale

“Ka me t’kushtu shtrenjtë”/ Ish-kandidati i PDK-së për deputet thotë se Lladrovci e sulmoi fizikisht sot në Komoran

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 22:44
Ramiz Lladrovci, Fatmir Dugolli

Iniciativa qytetare “Demokratët për Drenasin” dhe ish-kandidati i PDK-së për deputet, Fatmir Dugolli, po pretendojnë se ky i fundit është sulmuar e kërcënuar sot pasdite nga kryetari i komunës, Ramiz Lladrovci.

Ish-kandidati i PDK-së për deputet, Fatmir Dugolli, po pretendon se bashkëpartikau i tij Ramiz Lladrovci e ka sulmuar sot verbalisht e fizikisht në një restorant në afërsi të Drenasit.

Dugolli tha se ngjarja ndodhi të shtunën rreth orës 17:40 minuta, derisa thotë se ishte duke hyrë në një lokal në Komoran të Drenasit ku rastisi të jetë edhe kryetar aktual i kësaj komune.

Sipas tij, Lladrovci, që po shoqërohej nga drejtori i Arsimit në komune e Drenasit, Muhamet Gjoka, dhe disa persona tjerë, e provokoi menjëherë atë me fjalë dhe kërcënime.

“Isha në telefon duke folur me gruan që sapo kisha hy. Më ka ndalu dhe më ka thënë, “ti po më bënë propaganda mua, po më shantazhon, po më shan e po më fyen, keni me ma pa sherrin”, dhe kështu ishin disa veprime fizike me duar, unë i thash se gabim e ke, nuk e kam fyer askënd e as ty, e veç rrugët politike janë të ndara dhe secili e ka rrugën e vetë politike”.

Krejt kjo sipas Dugollit për shkaqe politike, pasi ky i fundit në fushatën zgjedhore e cila përkundoi dje nuk e mbështeti kandidaturën e Lladrovcit për një tjetër mandant qeverisje në këtë komunë.

“Ka me t’kushtu shtrejtë” dhe “Ki me ma pa sherrin”, pohon Dugolli t’i ketë thënë tutje Lladrovci. Shton se sipas tij ky ishte kërcenim për të për largim nga vendi i tij i punës.

“I tregova që unë nuk shantazhohna”, tha Dugolli.

Pastaj, sipas tij ish-kandidatit të PDK-së për deputet, Lladrovci ka nisur ta shajë e fyejë rëndë në vend ngjarje. Dhe pastaj, pretendon se kryetari i Drenasit e sulmoi fizikisht duke provuar ta shtypë me forcë në mjekër.

“Me ka kërcnu, me ka fy, më ka sha dhe iu kam kthyer se s’ta kam friken, nuk mundesh me ma ndal rrugën time me kërcënime dhe pastaj ma ka shty mjekrren ja kam hjek dorën e pastaj u dal e tu shajtë me nënë, e kështu ma keq. E kanë dëgjuar krejt në lokal”, tha Dugolli.

Fatmir Dugolli thotë se rastin e ka lajmëruar në polici dhe është duke u trajtuar nga stacioni policor.

“Policia i ka marr shënimet, përveç që i kanë marrë deklaratat e kanë marr edhe video incizimin e kamerave të lokalit”, tha ai.

Media para botimit të artikullit ka provuar të kontaktojë edhe me Ramiz Lladrovcin, por kontakti me të ka qenë i pamundur.

Për rastin në fjalë fillimisht ka njoftuar në facebook iniciativa qytetare “Demokratët për Drenasin”, përmes një reagimi.

“Para pak orëve ka ndodhur një sulm fizik nga Ramiz Lladrovci i cili ka sulmuar fizikisht ish kandidatin për deputet nga PDK, Fatmir Dugolli, i cili njëherit është edhe anëtar i Shtabit Zgjedhor të Demokrat për Drenasin! Ngjarja ka ndodhur në Komoran në Restorant “Kristal”, ku Lladrovci duke dalur është afruar tek Dugolli dhe e ka kërcënuar se do ketë pasoja me largim nga puna pas zgjedhjeve si dhe e ka sulmuar fizikisht. Policia ka dalur në vendin e ngjarjes ku ka marrë pamjet e kamerave të lokalit që ndodhi sulmi fizik”, thuhet në reagim.

“Demokratët për Drenasin e dënojnë sulmin e Lladrovcit dhe kërkojnë nga Policia e Kosovës të marrë hapat e nevojshëm ndaj tij. Lladrovci ka dalur jashtë kontrollit për shkak që është njoftuar me humbjen që do ta pësojë ditën e nesërme nga verdikti i qytetarëve të Drenasit”, thuhet në reagim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat