​Ngjarjet e datës 18 tetor

Aktuale

​Ngjarjet e datës 18 tetor

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 06:10
Foto ilustrim

Mbahet mbledhja e 268-të e Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (KGJK, ora 09:00)

Gjykimi në rastin Gucati-Haradinaj. (Hagë, ora 09:30-16:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin vjetor të Auditimit për 2020. Të ftuar: ministri i Financave, Punës dhe Transfereve dhe Auditorja e Përgjithshme e ZKA-së. (Kuvendi I Kosovës, salla N-10, ora 10:00)

Misioni Ndërkombëtar i Monitorimit të Zgjedhjeve ENEMO (IEOM) në Kosovë për zgjedhjet lokale të 17 tetorit mban konferencë për shtyp. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 13:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat