Pas humbjes në Mitrovicë, vjen dorëheqja e parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Aktuale

Pas humbjes në Mitrovicë, vjen dorëheqja e parë nga Lëvizja Vetëvendosje

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 19:55
Faruk Mujka dhe Albin Kurti

Kryetari i degës së VV-së në Mitrovicë, Faruk Mujka ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Media ka mësuar se Mujka ka dhënë dorëheqje në mbledhjen e sotme të Kryesisë.

Gjatë ditës është raportuar se nga pikat e kësaj mbledhjeje do jetë edhe dorëheqja e Faruk Mujkës, kryetarit të VV në Mitrovicë.

Faruk Mujka udhëhoqi Vetëvendosjen e Mitrovicës për disa vite, ndërsa në zgjedhjet e fundit ajo doli e dyta (34,40%), kurse në asamble fitoi rreth 30% të votave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat