Gastronomët: Aksioni me bori ishte vetëm paralajmërim për Qeverinë

Aktuale

Gastronomët: Aksioni me bori ishte vetëm paralajmërim për Qeverinë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 23:49
Foto ilustrim

Nga Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kanë falënderuar të gjithë gastronomët për pjesëmarrjen në aksionin që  u mbajt kundër masave anti COVID.

“Falënderojmë përzemërsisht gastronomët për pjesëmarrjen masive në organizimin tonë! Ky aksion ishte vetëm paralajmërim për Qeverinë e Kosovës për të shprehë kundërshtimin tonë që ky vendim është i padrejtë dhe i papranueshëm për gastronomët”.

“Vazhdojmë nesër me mbledhjen e Kuvendit të Anëtarëve të Shoqatës në ora 14:00 pranë Hotel Sirius, për të shqyrtuar veprimet tona të ardhshme!”, thuhet në reagimin e Shoqatës në rrjetin social Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat