Nesër nis numërimi i votave me kusht

Aktuale

Nesër nis numërimi i votave me kusht

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 22:11
Foto ilustrim

Zëdhënësi i Këshillit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi, e ka konfirmuar se numërimi i votave me kusht në zgjedhjet lokale do të fillojë të martën.

“Mund t’ju konfirmoj se të martën, në orën 11:00, do të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta”, ka thënë Elez.

Numërimi fillon nënët ditë pasi u mbajtën zgjedhjet lokale, gjegjësisht më 17 tetor.

Kujtojmë se më 14 nëntor mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve në ato komuna të cilat janë në balotazh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat