Ky është “kushti” i Hamzës për LDK-në

Aktuale

Ky është “kushti” i Hamzës për LDK-në

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 23:36
Bedri Hamza

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës që edhe i fitoi zgjedhjet pa balotazh, Bedri Hamza, ka folur për një koalicion të mundshëm në mes të PDK-së dhe LDK-së për në rundin e dytë të zgjedhjeve.

Ai tha se është i gatshëm të shkojë në koalicion me LDK-në në Mitrovicë, në mënyrë që LDK-ja t’i ndihmojë PDK-së në Prizren.

“Unë jam i gatshëm që edhe në Mitrovicë të bëj koalicion me LDK-në nëse edhe këta janë të gatshëm me përkrah PDK-në në njërën prej komunave ku është në garë që të bashkëqeverisim”, është shprehur Hamza.

Ai u pyet se do mund të realizohej një koalicion me LDK-në, për t’i ndihmuar njëra-tjetrës në Prishtinë dhe Prizren.

“Pra ju do të veproni kështu pra Prishtinë me Prizren?”, pyeti gazetari.

“Prishtinë me Prizren”, u përgjigj shkurt Hamza.

“Unë besoj që është në interes të PDK-së me të ketë marrëveshje me qëllim me qenë pjesë e qeverisjes dhe e ekzekutivit për në Prishtinë”, shtoi Hamza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat