AAK ​inicion debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Aktuale

AAK ​inicion debat parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 14:01
Besnik Tahiri

Grupi parlamentar i AAK-së ka iniciuar debatin parlamentar në Kuvend për ngritjen e çmimeve të produkteve elementare.

Shefi i Grupit Parlamentare të AAK-së, Besnik Tahiri në një konferencë për medie, tha se ngritja e çmimeve është një problem shqetësues duhet të adresohet edhe në legjislativ.

Këtë drejtim, Tahiri kritikoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për deklarimet e tij për rolin e qeverisë në ngritjen e çmimeve.

"A është Albin Kurti i tanishmi që thotë se qeveria nuk i rritë çmimet, apo i atëhershmi i cili thoshte se do të intervenon për ulje të çmimeve. A ka mashtruar atëherë, apo është e vërtet ajo çka po thotë tash", tha ai.

Ndërkohë, vendimet e fundit të qeverisë për ndihma ndaj qytetarëve, Tahiri i quajti si elektorale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat