Humbja e Arben Vitisë në Prishtinë, deklarohen për herë të parë nga VV-ja

Aktuale

Humbja e Arben Vitisë në Prishtinë, deklarohen për herë të parë nga VV-ja

Nga: A.ZH Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 22:42
Arben Vitia

Zëvendësministri i Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Getoar Mjeku, ka ngushëlluar kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje Arben Vitia, pas humbjes në Prishtinë.

Anëtari i VV-së ka thënë se Vitia është aktivist më i dashur i LVV-së në Prishtinë, përcjell Bota sot.

Sipas tij, Vitia ka frymëzuar fitoren e VV-së në Llap, Gollak, Shtime e Gjilan.

Reagimi i Mjekut në Facebook:

Dr. Arben Vitia është aktivisti ma i dashur i Lëvizjes në kryeqytet. Votat e munguara që nuk i dhanë sot detyrën e kryetarit të Prishtinës nuk na lëkundin besimin në karakterin, përgatitjen dhe përkushtimin e tij për të udhëheqë në ecuri e kohë të vështira. Angazhimi i dr. Benit si drejtor komunal, ministër shëndetësie, kryetar qendre e anëtar kryesie na ka frymëzu të gjithëve me punu me nder për qytetarin e Republikës. Ky frymëzim na pruni pashmangshëm fitoret në Llap, Gollak, Shtime e Gilan.

Faleminderit, i dashur dr. Ben! Urime, prof.dr. Shpejtim Bulliqi, kryetar Kadri Rahimaj, dr. Qemajl Aliu e prof. Alban S. Hyseni.

Vitia në një konferencë për media ka pranuar humbjen, duke ia uruar fitoren kundërkandidatit nga LDK-ja Përparim Rama, i cili do të udhëheq kryeqytetin gjatë katër viteve të ardhshme./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat