“Debati skandaloz”, familja Imeri: Blerta Deliu do të duhej t’i pyeste këta komandantë për “Kumanovën”

Aktuale

“Debati skandaloz”, familja Imeri: Blerta Deliu do të duhej t’i pyeste këta komandantë për “Kumanovën”

Nga: A.ZH Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 08:44
Blerta Deliu-Kodra

Familja e veprimtarit të vrarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës Haki Imeri, ka reaguar për deklaratën e deputetes nga Partia Demokratike e Kosovës Blerta Deliu-Kodra, e cila e ka quajtur “terrorist” kunatin e ministres së Drejtësisë Albulena Haxhiu.

Familja Imeri, e ka quajtur skandaloze këtë deklaratë, duke thënë se deputetja e PDK-së duhet të pyeste “Ramush Haradinajn, Kadri Veselin dhe komandantët tjerë që e dinë këtë skenar përmendësh” dhe jo ministren Haxhiu, përcjell Bota sot.

Kjo familje konsideron se pjesëtarët e Grupit Kumanova duhet të flasin të vërtetën se kush ishin shefat e tyre.

Reagimi i familjes Imeri në Facebook:

Një debat i nxitur ditë më parë në parlamentin e Kosovës ishte skandaloz. Deputetja e PDK-së Blerta Deliu, në vend se të pyeste Ramush Haradinajn, Kadri Veselin dhe komandantët tjerë që e dinë këtë skenar përmendësh... akuzonte kot fare ministren Haxhiu.

Deputetja e PDK-së Blerta Deliu duhet të kërkojë autorët që kanë ndërtuar skenarin e këtij operacioni...

Shumica e pjesëtarëve të grupit të Kumanovës që sot kalben në burg dhe ca të tjerë që janë vrarë, nuk e kishin as idenë pse shkonin në Maqedoni.

Ata, që kanë përgatitur skenarin, ata duhet të përgjigjen, ndërsa këta 'luftëtarët/'terroristët' që u bën mish për top duhet të flasin të vërtetën se kush ishin shefat e tyre?!!

Ramush Haradinaj sa ishte Kryeministër pati ndarë edhe fonde për këtë akt 'sakrifice për heronjtë' që sot kalben në burgun e Maqedonisë sllave të Veriut.

Image
Postimi i familjes Imeri
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat