Vendimi që pritet të merret, Rama: Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive

Aktuale

Vendimi që pritet të merret, Rama: Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 09:36
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

Ditën e nesërme në Elbasan do të mblidhen në takimin e radhës dy qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës.

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetet sociale. “Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Elbasan”.

Në mbledhjen e përbashkët do nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë dhe Kosovës që ka të bëjë me lejet e qëndrimit të shtetasve të 2 vendeve.

Sipas marrëveshjes së miratuar nga qeveria shtetasit nga Kosova do të marrin leje qëndrimi me afat 5-vjeçar me një aplikim dhe pa dokumente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat