Vlora Çitaku: Ajo çka ka ndodhur në Deçan është akt terrorist

Aktuale

Vlora Çitaku: Ajo çka ka ndodhur në Deçan është akt terrorist

Nga: P.R Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:19
Vlora Çitaku

Tre persona janë vrarë sonte pas gjuajtjes me armë zjarri ndaj autobusit që po barte nxënësit në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Të vdekur kanë mbetur shoferi i autobusit dhe dy nxënës, vajzë e djalë, i cili mësohet se është 17 vjeçar.

E nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku thotë se sulmi në Deçan është akt terrorist.

“E tronditur deri në palcë. Ajo çka ka ndodhur sonte në Deçan është akt terrorist. Ngushellime familjarëve të viktimave. Organet e rendit duhet urgjentisht të angazhohen e ta zbardhin këtë sulm”, ka shkruar Vlora Çitaku, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat