“I maskuar me kallash në dorë”/ Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen krimin makabër

Aktuale

“I maskuar me kallash në dorë”/ Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen krimin makabër

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:11
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një dëshmitar që ka qenë në autobus në momentin kur ka ndodhur sulmi ka rrëfyer se si ka ndodhur sulmi.

“Jemi kon tu ec me autobus. Edhe na ka dal një person i maskuar me kallash në dorë edhe ka filluar me gjuajt drejtë neve. Gjithçka ka ndodh shumë shpejt”, ka thënë ai i cili ka qenë i ulu ne ulëset e para të autobusit.

Nga kjo tragjedi mbetën të vdekur dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Kufomat e viktimave që vdiqën në tragjedinë në Gllogjan të Deçanit janë larguar nga Spitali i Pejës pak minuta më parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat