​E afërmja e 17-vjeçares së vrarë në Gllogjan: Ëndrra e saj ishte të bëhej doktoreshë, familjarët janë të shokuar

Aktuale

​E afërmja e 17-vjeçares së vrarë në Gllogjan: Ëndrra e saj ishte të bëhej doktoreshë, familjarët janë të shokuar

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 23:11
Foto ilustrim

Një nga viktimat është nxënësja 17-vjecare dhe është e bija e një veterani. Kështu ka bërë të ditur vajza e hallës së viktimës.

Laureat Kosumi , ka thënë se vajza ishte duke u kthyer nga shkolla. 17-vjeçarja ishte nxënëse e mjekësisë, e që dëshirë kishte të bëhet një doktoreshë. 

Kosumi tha se familjarët janë të shokuar dhe se gjendja në familjen e viktimës është e rëndë. 

“Ka qenë 17-vjeçare shkonte shkollën e mjekësisë dhe ka qenë duke u kthyer nga shkolla. Ka qenë orari i shkollës dhe ky ka qenë orari që u kthy çdo ditë me linjë të autobusit, sikurse e kanë gjithë nxënësit. Familjarët janë të shokuar, dhe është një gjendje shumë e rëndë në familje. Ajo asnjëherë nuk ka folur për ndonjë telash për tek linja e autobusit. Dëshira e saj ka qenë të jetë një doktoreshë në të ardhmen”, tregoi Kosumi për RTK. 

Mbrëmjen e kësaj të premte në Gllogjan të Deçanit ndodhi një tragjedi, ku një autobus u sulmua me armë. Nga ky sulm tre persona mbetën të vrarë, dy prej tyre nxënës dhe shoferi i autobusit. 

Prokuroria dhe Policia tashmë janë duke hetuar ngjarjen për të zbardhur autorin e krimit dhe motivet e kësaj makabre. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat