Komuna e Skenderajt bën nderime tek shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari

Aktuale

Komuna e Skenderajt bën nderime tek shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 10:38
Komuna e Skenderajt bën nderime tek shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se ditën e 28 nëntorit e nisën me nderime tek shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari në këtë qytet.

Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ua ka uruar festën të gjithëe shqiptarëve.

“Shënimin e festës së madhe të 28 Nëntorit, bashkë me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, deputetin, Bekim Haxhiu, komandantin e Stacionit Policor në Skenderaj, Muhamet Kajtazi, drejtorë, asambleistë, staf komunal e qytetarë, e filluam me nderime tek shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari në sheshin e qytetit tone”.

“Urime 28 Nëntori! Festa e flamurit, shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashari dhe dalja publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës! Lavdi dëshmorëve e martirëve të lirisë!”,ka shkruar Jashari

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat