732 vajza nga Kosova të martuara me djem të Shqipërisë

Aktuale

732 vajza nga Kosova të martuara me djem të Shqipërisë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 14:09
Ilustrim

Edhe pse jo gjeografikisht, populli shqiptarë mesa duket ka vendosur të bashkohet duke u kurorëzuar.

Numri i martesave të regjistruara në Regjistrin Qendror të Gjendjes Civile mes shtetasve të Kosovës me shtetasë të Shqipërisë është 4 mijë e 653.

Prej tyre, numrin më të madh e përfshinë gjinia mashkullore, të cilët janë martuar me vajza nga Shqipëria e që prek numrin 3 mijë e 921.

Ndërsa, 732 vajza janë martuar me burrat me shtetësi të Shqipërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat