Agim Veliu tregon a e ndihmoi fitoren e Bulliqit në Podujevë

Aktuale

Agim Veliu tregon a e ndihmoi fitoren e Bulliqit në Podujevë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 21:45
Agim Veliu

Në një emision është duke u diskutuar për mundësinë e zgjedhjeve të reja të parakohshme parlamentare.

Ndër të tjera është debatuar edhe për humbjen e LDK-së në Podujevë.

Analisti Dardan Gashi ka thënë se fitoren e LVV-së në Podujevë e ka ndihmuar Agim Veliu.

Mirëpo deputeti i LDK-së në një lidhje direkte telefonike ka mohuar një gjë të tillë.

“Këto që po fliten se unë e kam ndihmuar Shpejtim Bulliqin janë totalisht të pavërteta. Jo që nuk i kam ndihmuar por as mendja nuk më ka shkuar. Ju i dini raportet e mia me LVV-në”, tha ai.

Veliu thotë se për humbjen në Podujevë duhet të pyetet lidershipi i LDK-së.

“Unë kam qenë i larguar nga procesi zgjedhor në Podujevë. Përgjegjësia për humbjen e lidershipit të LDK-së dhe kandidatit të lidershipit të LDK-së”.

Veliu thotë se dega e LDK-së në Podujevë nuk është legjitime që nga momenti kur ishte nominuar Ekrem Hyseni si kandidat për Podujevën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat