Publikohet raporti i MSH: Ky është numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Aktuale

Publikohet raporti i MSH: Ky është numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë

Nga: G.B Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 14:59
Ilustrim

13 persona janë infektuar me Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit.

Sipas raportit të MSH-së, janë shëruar 9 persona, nërsa nuk ka të vdekur, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

03 Dhjetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.999 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.621.804 doza të vaksinës.

Deri më sot 764.443 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.162 testime, 13 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 9 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.820. Në total numri i rasteve aktive është 324

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KËTU.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat