Pas katër muajsh, raportohet rasti i parë me koronavirus në Dragash

Aktuale

Pas katër muajsh, raportohet rasti i parë me koronavirus në Dragash

Nga: A.M. Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:55
Foto ilustrim

Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Bexhet Xheladini ka njoftuar se në Kosovë është paraqitur rasti i parë pas katër muajsh në Dragash.

Ai këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, ku tha se i infektuari është një mërgimtar nga Gjermania.

“Sot një person nga Opoja, i posa ardhur nga Gjermania ka rezultuar pozitiv me SARS COV 2. Është rasti i parë pas plot katër muajve. Lutemi që t’i zbatoni masat e IKSHP. Ju lutem, vaksionohuni, sepse kjo është e vetmja mënyrë për t'u mbrojtur”, deklaroi Xheladini, përcjell “Bota sot”.

Postim i plotë

Sot një person nga Opoja, i posa ardhur nga Gjermania ka rezultuar pozitiv me SARS COV 2. Është rasti i parë pas plot katër muajve. Lutemi që ti zbatoni masat e IKSHP.

Ju lutem, vakcionohuni, sepse kjo është e vetmja mënyrë për t'u mbrojtur. Bazuar në situatën në Evropë e rajon, ditët në vijim e sidomos nga fundi dhjetorit e fillimi i janarit parashikohet rritje e numërit të të infektuarve.

GJITHSESI VAKCIONOHUNI- BËJENI KËTË PËR VETE DHE FAMILJET TUAJA

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat