Përparim Ramës i vjen një kërkesë interesante pas fillimit të punës si kryetar i Prishtinës

Aktuale

Përparim Ramës i vjen një kërkesë interesante pas fillimit të punës si kryetar i Prishtinës

Nga: M.L. Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 19:58
Selia e LDK-së, Prishtinë

Përparim Rama sot mori zyrtarisht detyrën e kryetarit të Komunës së Prishtinës, në një inaugurim solemn.

Në mesin e urimeve të shumta që mori, Ramës i erdhi edhe një sugjërim interesant se nga t`ia fillojë punës si kryetar.

Ish komandanti i Njësisë Policiore Ushtarake të UÇK-së, Hafir Hoxha, përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar nga Rama që të filloj me rregullimin e ambientit të zyrave të Lidhjes Demokratike të Kosovës që gjenden në lagjen “Qafa”.

Sipas Hoxhes në këtë lagje ka ndotje të tepërt vizuele.

Postimi i plotë i Hoxhës:

I nderuari Përparim Rama filloja punës nga zyret e LDK -së!

Nga Përparim Rama si ekspert i arkitekturës , i etikës dhe estetikës së ndertimtarisë PRES DHE E LUS ta rregullojë ambientin tek zyret e LDK-së si shtëpi të vetën, pasi aty ka ndotje të tepërt vizuele nga fasada, dritaret, dyert, telat, ndriçimi, reklama , vazot, parkingu etj etj .

Aty nuk din njëri a është depo , gazazhë, fabrikë, furrë, puntori etj, duket sikur të ishte bombarduar nga artileria! Në gjithçka ngjanë, por jo në selinë e një partie si është LDK.

Kam reaguar edhe më herët por nuk më kanë kuptuar çka po flas e Perparimi besoj se kupton çka po kërkoj!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat