Shqyrtohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Aktuale

Shqyrtohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 07:00
FSK

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim sot mban mbledhje.

Rendi i ditës:                                                      

1.    Miratimi i rendit të ditës;

2.    Miratimi i procesverbaleve të mbledhjeve të mbajtura me dt. 19.7 dhe 26.7.2021;

3.    Shqyrtimi i Projektligjit nr. 08/L-036 për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit, me raport të propozim - amendamenteve të Komisionit funksional për  Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes;

4.    Shqyrtimi i Projektligjit nr. 08/L-018 për tregtinë me produkte të naftës dhe karburante të ripërtërishme, me raport amandamente të Komisionit funksional për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti;

5.    Shqyrtimi i Projektligjin nr.08/L-021 për tregti me jashtë, me raport amendamente të Komisionit Funksional për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për;

6.    Të ndryshme.
 
Vendi: N225 Koha: 10:00 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat