Tahiri (PDK): Nga e thëna në të bërë qëndron një mal i tërë për Kurtin

Aktuale

Tahiri (PDK): Nga e thëna në të bërë qëndron një mal i tërë për Kurtin

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:31
Abelard Tahiri

Abelard Tahiri nga PDK ka njoftuar pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se seanca e radhës është caktuar për të hënë nga ora 11:00.

Pas kësaj ai ka komentuar paraqitjen e kryeministrit Albin Kurti në Këshillin e Stabilizim-Asociimit.

“Nuk kemi parë asgjë të re nga Kurti në Bruksel. Është vazhdimësi e asaj që ka vepruar dhe po vazhdon të veprojë ndryshe nga ajo që e ka fituar mandatin”.

“Kur është vendosur fusnota ka pasur reagim të ashpër nga Lëvizja Vetëvendosje, por para përfaqësimit në këtë konferencë nuk e pamë që e ka ngrit si shqetësim”.

“Kurti nuk ka pasë mundin që ta ngrit këtë çështje. Nga e thënë në të bërë qëndron një mal i tërë për Kurtin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat