Pyet Naim Miftari: A mos është edhe Berat Buzhala në ‘listën e zezë’ të SHBA-së, ishte partner me Veselinoviçin?

Aktuale

Pyet Naim Miftari: A mos është edhe Berat Buzhala në ‘listën e zezë’ të SHBA-së, ishte partner me Veselinoviçin?

Nga: N. Sh. Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 23:09
Berat Buzhala dhe Naim Miftari

Për ‘listën e zezë’ të SHBA-së, që sot i ka shti disa grupe kriminale në veri të Kosovës, përfshi këtu edhe kryekriminelët Milan Radojçiq e Zvonko Veselinoviç, ka reaguar edhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari.

Miftari, përmes një postimi në facebook, u ka shprehur ngushëllime Ramush Haradinajt, Hashim Thaçit e Kadri Veselit, për dostat e tyre që SHBA-ja i futi në këtë listë.

Miftari tutje pyet se mos SHBA e ka futur në këtë listë edhe gazetarin Berat Buzhalën, që sipas tij, ka qenë partner në biznes me Veselinoviçin.

Postimi i plotë:

Ngushëllime Ramush Haradinajt edhe Hashim Thaqit e Kadri Veselit.

Ngushëllime për dy dostat e juaj të OSG Radojçiqin dhe Veselinoviçin, që i ka fut shteti Amerikan në listë të zezë.

Mos e ka shti more pahiri Amerika në listë të zezë edhe biznesmenin-gazetarin Berat Buzhelen (Bunarin) i cili me do tjerë si vet ka qenë fort dost edhe partner biznesi me Veselinoviçin e Radojken?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat