Të gjitha pikat kufitare në Kosovë të lira për qarkullim

Aktuale

Të gjitha pikat kufitare në Kosovë të lira për qarkullim

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 07:01
Foto ilustrim

Mërgimtarët kanë nisur të vijnë në vendlindje.

Mëngjesin e kësaj të marte pothuajse të gjitha pikëkalimet kufitare të vendit mund të kalohen pa shumë pritje.

Pika në Merdarë që zakonisht është më e ngarkuara ndër të tjerat, ku pritjet në hyrje janë nga 5 deri në 10 minuta ndëra pritjet në dalje janë nga 3 deri në 5 minuta.

Të gjitha pikat tjera kufitare kanë të njëjtinë pritje në hyrje dhe dalje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat