Alarmi për bombë, Stacioni i Autobusëve mbetet ende i bllokuar

Aktuale

Alarmi për bombë, Stacioni i Autobusëve mbetet ende i bllokuar

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 16:23
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës ka bllokuar plotësisht Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Dyshohet se në ambientet e brendshme të stacionit është vendosur një mjet shpërthyes.

Në vendngjarje përveç njësive elite policore kanë dalë në teren edhe zjarrfikësit dhe qendra e mjekësisë urgjente.

 Policia e Kosovës bëri të ditur se kanë pranuar një telefonatë anonime përmes së cilës një person ka deklaruar se ka vendosur mjete shpërthyese.

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes

“Menjëherë policia ka ndërmarrë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët, ndërkohë që janë angazhuar njësitet përkatëse për trajtimin e informatës”, ka thënë ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat