“Nëse Kurti bën këtë veprim, atëherë më mirë të dalë si ministër i jashtëm”

Aktuale

“Nëse Kurti bën këtë veprim, atëherë më mirë të dalë si ministër i jashtëm”

Nga: H.O. Më: 19 janar 2022 Në ora: 07:26
Albin Kurti

Analisti politik Bleron Baraliu ka komentuar situatën aktuale me energjinë elektrike në Kosovë. Ai shkruan në Facebook se nëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti arrin të inkasoj faturat e rrymës nga veriu i vendit, atë hallall i qoftë rritja e tarifës.

Mirëpo, sipas tij nëse ndodhë e kundërta, atëherë le të emëroj veten ministër të jashtëm dhe t’ua lë në dorë dikujt tjetër qeverisjen.

Postimi i plotë:

Nëse Kurti+ vërtetë arrin t’i inkasoj fakturat e rrymës nga veriu i vendit (që përdoren edhe për crypto), atëherë hallall i qoftë rritja e tarifës dhe gjithë premtimet e lajthitura për lirim të energjisë.

Në të kundërten, lirisht le ta emëroj veten ministër i jashtëm dhe i dialogut, dhe t'ua leje punët tjera dikujt që merr vesh me menaxhim dhe qeverisje!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat