Nesër mblidhet komiteti ndërministror, diskutohen masat e reja - ndryshon Ora Policore

Aktuale

Nesër mblidhet komiteti ndërministror, diskutohen masat e reja - ndryshon Ora Policore

Më: 19 janar 2022 Në ora: 18:55
Foto ilustrim

Për shkak të situatës së krijuar me rastet në rritje të të infektuarve me koronavirus, media merr vesh se nesër do të mblidhet komiteti ndërministror për të shqyrtuar masat e reja.

Mbledhja e tyre është paraparë në ora nëntë, ndërsa pritet të propozohen masat si vijon:

Gastronomia të punojë deri në orën 21.00.

Të bëhet kusht që të gjithë ata që hyjnë në Kosovë, të jenë me tre doza të vaksinës për Covid-19.

Gjithashtu, mësohet se edhe Ora Policore pritet të nis nga ora 22.00, megjithatë akoma është konfirmuar zyrtarisht.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit, 2 mijë e 50 raste u regjistruan të infektuar me me koronavirus.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat