Familja Imeri: Duart me gjak e me hajni e gojën plot amerikanizëm nuk bën o opozitarët e mjerë

Aktuale

Familja Imeri: Duart me gjak e me hajni e gojën plot amerikanizëm nuk bën o opozitarët e mjerë

Nga: M.L Më: 20 janar 2022 Në ora: 08:34
Haki Imeri

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imeri, ka reaguar lidhur me krizën energjetike që ka përfshirë vendin.

Në një postim në Facebook, në faqen “Haki Imer”, kjo familje shkruan se çështja e enerigjise dhe çështje tjera nuk zgjidhen lehtë dhe nuk ndreçen për një vit sepse ish qeveritë e bandave parapolitike kishin plaçkitur, rrënuar çdo gjë në këtë vend.

Kur flitet për energjinë e shkatërruar dhe plaçkitur nga ish mafia politike duhet patur kujdes, sidomos disa hajdut që ishin vet pjesë e këtyre hajnive ...

-çështja e enerigjise dhe çështje tjera nuk zgjidhen lehtë dhe nuk ndreçen për një vit sepse ish qeveritë e bandave parapolitike kishin plaçkitur, rrënuar çdo gjë në këtë vend për më shumë se dy dekada!”, vlerëson familja Imeri,

Sipas tyre, qeverisë Kurti i duhet kohë te rregulloj sitemin e enegjetikës, sistemin e drejtësisë të ekonomisë reformave në tërësi dhe çka është më krysorja Sh-kapjen e shtetit nga ish bandat, të cilat akoma gjenden në pozita të rendesishme në institucionet shteteërore etj.

“Qeverisë Kurti i duhet kohë ta rikthej në binarë shtetin dhe shoqërinë të cilën e ka sakatuar dhe gjymtuar virusi i korrupsionit të cilin e kanë mbjellur bandat që shiten pacifistë, institucionalistë dhe patriotq e çlirimtarë', doreën në zemër ishin vetëm hajna që sot kanë akumuluar miliona në emër te veprimtarive 'patriotike' . Kosovën e ka çliruar SHBA dhe ajo është duke e bërë shtetin tonë”.

Kjo familje thekson se Kryministri Kurti i ka duart e pastra dhe kjo i stimulon amerikanët që të na mbeshtesin me tutje ne rrugën tonë të shtetndërtimit.

“Duart me gjak e me hajni e gojën plot amerikanizëm nuk bën o opozitaret mjerë. Këto kopalla nuk shiten më.

- tash kuptone që jemi në EPOKEN e re dhe patriotizmit të rremë i ka dalë boja ...”, përfundo reagimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat