Një i vdekur nga Covid-19/ Afër 3 mijë raste pozitive

Aktuale

Një i vdekur nga Covid-19/ Afër 3 mijë raste pozitive

Nga: M.H. Më: 21 janar 2022 Në ora: 15:22
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24 orësh të rasteve me Covid-19.

Nga raporti i publikuar kemi një vdekje dhe 2.943 raste pozitive, përcjell “Bota sot”.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.467 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.737.417 doza të vaksinës.

MSH vazhdon të apelojë për kujdes të shtruar nga qytetarët.

Njoftimin e detajizuar nga MSH e gjeni KËTU

Image
Raporti 24 orësh i MSH-së
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat