Bekteshi përkujton Rugovën: Ju luftuat për paqe, por krijuat një ushtri

Aktuale

Bekteshi përkujton Rugovën: Ju luftuat për paqe, por krijuat një ushtri

Nga: M.L. Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:03
Z. Ramazan Bekteshi dhe Presidenti Rugova

Publicisti dhe veprimtari nga SHBA, Ramazan Bekteshi përkujtoi sot në 16 vjetorin e shkuarjes në amshim Presidentin Historik Dr. Ibrahim Rugova.

Në një postim në Facebook Bekteshi ka shkruar se presidenti Rugova, ndërkombëtarizimin e shtetit e bëri në mënyrë profetike.

Ai ka thënë se misioni i Rugovës për pavarësi tashmë është një mision i përmbushur.

Postimi i plotë:

-Lideri ynë, ju nuk ishit filozof por veprat i kishit filozofike, derisa ndërkombëtarizimin e shtetit e bëtë gati në mënyrë profetike.

-Ju luftuat për paqe por krijuat një ushtri, trimat e së cilës ranë në fushëbetejë, disa nga forcat okupatore e disa nga dora e tradhtarëve.

-Ju, grindjeve, kritikave dhe kërcënimeve u përgjigjët me buzëqeshje, e atentateve me paqe.

-Misioni i juaj ishte pavarësia, një mision i përmbushur. Lavdi!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat