Ja ku ndodhet vetura e blinduar që e barti për shumë vite presidenti Rugova

Aktuale

Ja ku ndodhet vetura e blinduar që e barti për shumë vite presidenti Rugova

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:34
Vetura në Rezidencën e familjes Rugova

Mendim Rugova, djali i presidentit historik Ibrahim Rugova ka dhënë një rrëfim ekskluziv për emisioni televiziv “Frontal”  lidhur me jetën dhe veprimtarinë e presidentit.

Vetura e blinduar që e barti për shumë vite presidenti Rugova edhe pas 16 vitesh qëndron në oborrin e rezidencës së familjes Rugova në lagjen Velania në Prishtinë.  

Kjo veturë që ishte dhuratë e Qeverisë italiane për Rugovën.

Rrëfimin e Mendim Rugovës mund ta ndiqni në videon e mëposhtme:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat