Tre fëmijë me COVID-19 po trajtohen në Pediatri, kjo është gjendja e tyre

Aktuale

Tre fëmijë me COVID-19 po trajtohen në Pediatri, kjo është gjendja e tyre

Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:03
Ilustrim

Në Klinikën e Pediatrisë janë duke u trajtuar tre fëmijë me Covid-19, një pjesë e madhe e stafit janë infektuar.

Grafikonet e të infektuarve gjatë ditëve të fundit janë të mbushura me moshat e reja.

Shifra shqetësuse ka edhe grupmosha 0 deri në 9 vjeç.

E krahas këtij numri gjendje më e mirë po duket të jetë në Klinikën e Pediatrisë.

Në repartin e Covid-19 në këtë klinikë aktualisht janë duke u trajtuar vetëm 3 fëmijë të infektuar.

E që fatmirësisht, po pohohet se gjendja e tyre është stabile.

Doktoresha tregoi se moshat që po prekën më shumë janë nga 2 muaj deri në 18 vjeç.

Por që kryesisht kanë simptoma subjektive.

Ani pse situata në Pediatri është e qetë, drejtoresha tregoi edhe për një vështirësi tjetër që po përballën këto ditë.

Në rast të rritjes së numrit të pacientëve pediatrik të infektuar me virusin korona, në klinikën e Pediatrisë kapacitetet për menaxhimin e situatës janë të mjaftueshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat