Avokati Gashi: Albini nuk mundet shpejt me përmirësu atë që ata e kanë shkatërru për 20 vite

Aktuale

Avokati Gashi: Albini nuk mundet shpejt me përmirësu atë që ata e kanë shkatërru për 20 vite

Nga: A.ZH Më: 26 janar 2022 Në ora: 20:25
Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi, ka reaguar për protestën e sotme të një grupi qytetarësh, kundër propozimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) për tarifat e reja të energjisë elektrike.

Gashi ka thënë se është e drejtë e qytetarëve që të protestojnë, mirëpo sipas tij, janë pak persona që nuk e kanë kuptuar që kryeministri Albin Kurti, nuk mund të përmirësojë atë që u shkatërrua për 20 vite.

Ai ka thënë se përkundër që janë investuar mbi një miliard euro në KEK, gjendja është sikur në ditën e parë të pas luftës, përcjell Bota sot.

"Sigurisht që kanë të drejtë me protestu!

Po pak, shumë pak janë ata që se kuptojnë që Albini nuk mundet shpejt e shpejt me përmirësu atë që ata, pe dini cilët, për 20 vjet e kanë shkatërru.

Janë investu mbi 1.000.000.000 Euro/ Një miliard euro/ në KEK e gjendja është njëjtë si ditën e parë pas luftës më 12 qershor 1999!", ka shkruar avokati Gashi në një postim në Facebook./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat