Vrasja e policit në Zllatar: Dalin emrat e 15 policëve të tjerë të suspenduar nga puna

Aktuale

Vrasja e policit në Zllatar: Dalin emrat e 15 policëve të tjerë të suspenduar nga puna

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 18:15
Lirim Haxholli

Mbrëmë në orët e vona u raportua për vrasjen aksidentale të policit Lirim Haxholli në fshatin Zllatar të Prishtinës.

Për vrasjen aksidentale të tij janë suspenduar 15 zyrtarë policorë. Prej tyre, 1 polic është i dyshuar për vrasjen, 5 policë janë të dyshuar për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm dhe përdorim të armës, si dhe 9 policë të tjerë për fshehjen e veprës penale.

Polici i dyshuar për vrasjen dhe 5 policët e dyshuar për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm, aktualisht janë në paraburgim. Ndërsa, 9 policët e tjerë të suspenduar për fshehjen e veprës penale aktualisht janë duke dhënë deklarata lidhur me tragjedinë në Zllatar, ku humbi jetën polici i ri Lirim Haxholli.

Media mëson emrat e 15 policëve të suspenduar, të cilët ishin pjesë e ndejës në Zllatar, ku kishte gjuajtje festive me armë zjarri:

Fatlum Mehmeti

Xhafer Berisha

Gëzim Tahiri

Adis Berisha

Elit Thaqi

Artan Morina

Bleart Misiri

Ilir Salihu

Arjan Menxhiqi

Rron Aliu

Astrit Zaberrgja

Enis Imeri

Valdet Rrahimi

Florent Ahmeti

Ali Ahmetaj.

Lidhur me vrasjen e policit Lirim Haxholli, në qendër të mbajtjes për 48 orë është dërguar polici Fatlum Mehmeti.

Ndërsa, për veprat penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe Përdorim i armës apo mjetit ët rrezikshëm”, në qendër të mbajtjes për 48 orë janë dërguar Gëzim Tahiri, Florent Ahmeti, Enis Imeri, Elit Thaqi dhe Bleart Misiri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat