Pas sulmeve të Rusisë mbi Ukrainën, vjen thirrja për mërgatën e Kosovës: Ndani 20% nga paga për armatosjen e ushtrisë

Aktuale

Pas sulmeve të Rusisë mbi Ukrainën, vjen thirrja për mërgatën e Kosovës: Ndani 20% nga paga për armatosjen e ushtrisë

Nga: M.L. Më: 24 shkurt 2022 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Publicisti Gazmend Islami, ka reaguar pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën.

Ai ka thënë se kjo ngjarje është një leksion i mirë që shqiptarët të bashkohen dhe të investohet në ushtri.

Islami ka ftuar mërgatën që të ndajnë 20% të pagës së tyre në fondin për ushtri.

Postimi i plotë:

Sulmi mbi Ukrainën na jep leksionin më të mirë, që shqiptarët duhet të bashkohen, duhet të investohet në forcimin e Ushtrisë tonë!

Mërgata duhet të ndajë, 20% nga paga që do të shkonin në fondin e Ushtrisë!

Bota nga sot nuk është më si ishte, nga sot sferat e interesit kanë ndryshuar!

Pa Ushtri të fortë nuk kemi shtet!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat