Paralajmërimi i familjes të anëtarit të vrarë të LDK-së: Po iu shembet dheu...

Aktuale

Paralajmërimi i familjes të anëtarit të vrarë të LDK-së: Po iu shembet dheu...

Nga: N. Sh. Më: 15 mars 2022 Në ora: 08:34
Haki Imeri

Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit, përmes një postimi në facebook, kanë shkruar për aksionin e ditës së djeshme ku u arrestuan 50 zyrtarë policorë.

Kjo familje shkruan se arrestimi i tyre është lajm i mirë, dhe me Qeverinë Kurti nuk dalet askush që është i korruptuar dhe asnjë zyrtar shteti.

Sipas tyre, kjo Qeveri dallon me qeveritë e kaluara qe vidhnin dhe Thaçi, Haradinaj e Limaj ishin model për qytetarët se si vidhet shteti.

Por, ata shtojnë se tash krimit të organizuar po iu shembet dheu.

Postimi i plotë:

Shteti ka filluar të këndellet, kjo jep shpresë sepse këto ditë është goditur fuqishëm krimi i organizuar brenda policisë së Kosovës.

Arrestimet e zyrtarëve policor janë një lajm i mirë se në Qeverinë Kurti nuk falen ata që janë të korruptuar edhe nëse janë zyrtarë shteti.

Kjo dallon shumë nga qeveria e Panit e cila faktikisht kishte mbjellur dhe kultivonte, korrupsionin në të gjitha institucionet.

Paramendojeni kur vidhnin ashiqare; Thaçi, Haradinaj, Limaj etj ishte udhëzim për zyrtarët e tjerë, ishte model se si të vidhet qytetari, shteti..

Me liderët e rinjë korrupsionit dhe krimit të organizuar brenda dhe jashtë institucioneve po i shembet dheu...

S’ka pardon për ata që keqpërdorin punën zyrtare andaj reformat duhet të thellohen edhe në Prokurori, gjyqësi e AKI, ushtri dhe mos të harrojmë skemat e veterenëve të rremë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat