“Kurti po mban ende front për UÇK-në”, Pozhari-Berishës: Njerëz si ti janë në politikë, duke e shfrytëzu emrin e UÇK-së

Aktuale

“Kurti po mban ende front për UÇK-në”, Pozhari-Berishës: Njerëz si ti janë në politikë, duke e shfrytëzu emrin e UÇK-së

Nga: A.ZH Më: 13 prill 2022 Në ora: 15:35
Hoxha Shefqet Krasniqi dhe deputeti Bekë Berisha

Gazetari Xhevdet Pozhari, i ka reaguar deputetit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berishës, për deklaratën e tij se Lëvizja Vetëvendosje ende “po mban frontin” për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Teksa e ka quajtur “haxhi”, Pozhari ka akuzuar deputetin Berisha se po e shfrytëzon UÇK-në për të përfituar në emër të saj, përcjell Bota sot.

“Bekë Berisha: Marty hoqi dorë nga agjenda ruso-serbe për UÇK-në, Kurti e VV ende po e mbajnë frontin.

Allahu të shpërbleftë për këto fjalë "haxhi" Bekë!

Veç një send dije, nuk është agjendë ruso-serbe, por puro shqiptare me tregu se disa njerëz si ti janë në politikë duke e shfrytëzu emrin e UÇK-së dhe t'u përfitu në emër të saj!”, ka shkruar gazetari në një postim në Facebook.

Ish-senatori zviceran Dick Marty, të dielen ka thënë se është kërcënuar me vrasje nga shërbimet sekrete serbe, qëllimi i së cilave ishte që t’u lihej faji shqiptarëve./BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat