VV publikon pamjet, akuzon Imri Ahmetin për sulme dhe kërcënime

Aktuale

VV publikon pamjet, akuzon Imri Ahmetin për sulme dhe kërcënime

Më: 26 prill 2022 Në ora: 17:28
Imri Ahmeti ne videot e publikuara nga VV

Lëvizja Vetëvendosje në Lipjan ka publikuar disa video-incizime ku kanë akuzuar se Sekretari i LDK-së dhe kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka sulmuar dhe ka kërcënuar aktivistët dhe asambleistët e VV-së në Kuvendin Komunal.

Në një postim në Facebook të Vetëvendosjes dega në Lipjan thuhet se në punimet e seancës së Kuvendit Komunal asamblistët e VV-së u sulmuan nga kryetari Imri Ahmeti dhe përkrahësit e tij.

“Sot, teksa po vazhdonte punimet seanca e Kuvendit Komunal në Lipjan, aktivistë dhe asambleistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, u sulmuan nga Kryetari i Komunës e shpura e tij në mënyrë të ulët, duke shpifur e kërcënuar aktivistin Blerton Vehapi, i cili po merrte pjesë në seancën publike të Kuvendit”, thuhet në reagim.

kryetari Imri Ahmeti nuk ka qenë i qasshëm për mediat.

Tutje, VV ka deklaruar se Ahmeti e ka pjesë të rëndomtë të personalitetit gjuhën denigruese dhe kërcënimet.

“Kryetari i komunës së Lipjanit gjuhën denigruese e kërcënimet i ka pjesë të rëndomtë të personalitetit dhe politikbërjes që manifestojnë vogëlsinë e tij, prandaj secili që mendon dhe veprpn ndryshe, rëndom përballet me etiketime, shpifje e bullizim nga Imri Ahmeti, ndërsa Kuvendi Komunal trajtohet si zyrë e LDK-së e pronë private e z. Ahmeti.

Lëvizja VETËVENDOSJE! Qendra Lipjan, dënon fuqishëm aktin skandaloz të Imri Ahmetit dhe vartësve të tij ndaj aktivistëve e asambleistëve tanë, ndërsa po shohim të gjitha mjetet dhe mundësinë për reagim ligjor në këtë drejtim”, thuhet tutje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat