16 raste pozitive me koronavirus të mërkurën në Kosovë

Aktuale

16 raste pozitive me koronavirus të mërkurën në Kosovë

Më: 18 maj 2022 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën se janë konfirmuar edhe 16 raste të reja të infektimit me COVID-19.

Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit janë kryer 576 testime ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Janë shëruar 35 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.859.

Në total numri i rasteve aktive në nivel vendi është 263.

Në 24 orët e fundit bëhet e ditur se janë dhënë 98 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit janë administruar 1.827.087 doza të vaksinës.

Sipas MSh-së, 822.691 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Janë dhënë 102.435 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat