Dënimi i Gucatit dhe Haradinajt, reagon familja Imeri: Thaçi dikur kishte pasur...

Aktuale

Dënimi i Gucatit dhe Haradinajt, reagon familja Imeri: Thaçi dikur kishte pasur...

Nga: A.SH Më: 18 maj 2022 Në ora: 20:31
Hysni Gucati, Nasim Haradinaj

Sot Gjykata Speciale ka shpall fajtorë, krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinaj.

Ata u dënuan me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe gjobë prej nga 100 euro.

Për këtë ka reaguar familja e Haki Imerit, e cila ka thënë se drejtësia nuk duhet të pengohet nga askush.

Sipas tyre, ata që e pengojnë drejtësinë për të ndriçuar vrasjet politike mund të përballen me drejtësinë herët a vonë.

Shkrimi i plotë:

Verdiktet Gjykates Speciale jane te respektuara dhe te pranuara. Drejtesia nuk duhet te pengohet nga askush. Ata qe e pengojne drejtesine per te ndriçuar vrasjet politike mund te perballen me drejtesine heret a vone.

Thaçi dikur kishte pasur nje mendim te sakte ne lidhje me themelimin e kesaj Gjykate dhe per kete mendim vizionar duhet hequr kapelen..

I deshirojme suksese te metutjeshme Gjykates Speciale ne proceset e ardhshme dhe shpresojme qe liberalizimi i vizave te ndodhe sa me pare.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat