Vjen paralajmërimi i radhës: Edi Rama ka gati planin për copëtimin e Kosovës – kërkohet urgjentisht kjo gjë

Aktuale

Vjen paralajmërimi i radhës: Edi Rama ka gati planin për copëtimin e Kosovës – kërkohet urgjentisht kjo gjë

Nga: A.M Më: 21 maj 2022 Në ora: 12:50
Edi Rama dhe Aleksander Vuçiq

Profesori universitar, Enver Bytyçi përmes një postimi në Facebook reagoi për prishjen e memorialit që përkujton masakrat serbe të vitit 1913 në Lumë!

Ai për këtë jë e kritikoi ashpër kryeminitrin Edi Rama, ku tha se këtij të fundit po i vie keq që Vuçiqi nuk po ndjehet mirë pas aplikimit të Kosovës në KiE.

Krahas kësja, profesori paralajëroi se Rama është i gatshëm ta coptojë Kosovën, vetëm që të realizohet projekti i Serbisë së Madhe.

“Kryeministri i Shqipërise dikton jo vetëm Shqipërinë sipas kodit të mafisë, por urdhëron edhe politikën e Kosovës, që ajo të vihet nën sundimin e Aleksandër Vuciq!

Ai është gati sërishmi ta copëtojë Kosovën për ta realizuar projektin e Serbisë së Madhe!

Çfarë duhet të bëjë më shumë një anti-shqiptar që të shpallet non-grata nga shqiptartë kudo që ata jetojnë?!”, deklaroi Bytyçi, përcjell “Bota sot”

Postimi i plotë

Në Kukës është prish memoriali që përkujton masakrat serbe të vitit 1913 në Lumë!

Kryeministri deklaron se "nuk do të dënohen krimet dhe genoocidi serb në Srebrenicë dhe sidomos ato në Kosovë"!

Edi Ramës i vjen keq që Vuciq nuk do të ndjehet mirë nga kërkesa e Kosovës për t'u bërë anëtare e Këshillit të Evropës!

Kreut të ekzekutivit shqiptar nuk i pëlqen marrëdhënia se paku normale me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, por lumturohet në shoqërinë e presidentit të Serbisë!

Ky njeri nuk e njeh Sali Berishën si kryetar të opozitës, por e njeh Milorad Dodik si përfaqësues të Presidencës Boshnjake!

Kryeministri i Shqipërise dikton jo vetëm Shqipërinë sipas kodit të mafisë, por urdhëron edhe politikën e Kosovës, që ajo të vihet nën sundimin e Aleksandër Vuciq!

Ai është gati sërishmi ta copëtojë Kosovën për ta realizuar projektin e Serbisë së Madhe!

Çfarë duhet të bëjë më shumë një anti-shqiptar që të shpallet non-grata nga shqiptartë kudo që ata jetojnë?!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat