Gjergj Dedaj paralajmëron rikthim të fuqishëm në politikë

Aktuale

Gjergj Dedaj paralajmëron rikthim të fuqishëm në politikë

Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:44
Gjergj Dedaj

“Zgjedhje këtë vit ose tjetrin”, Gjergj Dedaj paralajmëron rikthim të fuqishëm në politikë 

Ish-ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme “nëse jo nga fundi i këtij vitit, në vitin 2023 patjetër”.

Themeluesi i Partisë Liberale të Kosovës tha se ndjehet “dhjetëfish më i fortë” pas shkarkimit nga pozita e ambasadorit, ndërsa paralajmëroi se në Kosovë “në pushtet do të vijnë liberal-demokratët”.

“Sepse në vitin 2023 në Kosovë në psuhtet do të vijnë liberal-demokratët. Pse e si, t’ia lëmë vitit 2023”, tha ai në ATV.

Pa liberal-demokratë, Dedaj tha se “është vështirë me u mendu që ka me u pranu Kosova në Këshillin e Europës dhe NATO”.

“Alteranativa e vetme shpresëdhënëse për të ardhmën euro-atlantike të Kosovës është demokracia liberale”, tha ai.

Dedaj planifikon të vijë në pushtet “me votë dinjitoze”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat