E zbulon Adnan Mervoci: Rexhep Qosja e kushtëzoi kyçjen në LDK, kërkonte që aty të mos jetë ky person

Aktuale

E zbulon Adnan Mervoci: Rexhep Qosja e kushtëzoi kyçjen në LDK, kërkonte që aty të mos jetë ky person

Më: 24 maj 2022 Në ora: 21:51
Rexhep Qosja

Adnan Merovci ka treguar arsyet pse Rexhep Qosja nuk pranoi të futej në LDK.

Sipas disa themeluesve të LDK-së në deklaratat e kaluara në Pressing, Qosjes i ishte ofruar posti i kryetarit të LDK-së, por e kishte refuzuar për shkak të disa emrave që ishin në listën e themeluesve.

“Ai e ka kushtëzuar futjen në LDK për shkak të një emri. Tash me thonë këtu. E ka thënë edhe Shkëlzen Maliqi. Është Fehmi Agani”, tha ai.

Ai tutje thotë se edhe Adem Demaçit i ishte ofruar futja në LDK.

“Demaçit i ishte ofruar futja në LDK pas daljes nga burgu, por e kishte refuzuar pasi kishte dashur të distancohej”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat