Lumir Abdixhiku bën thirrje që të votohet Shaip Kamberi: Është një patriot i madh

Aktuale

Lumir Abdixhiku bën thirrje që të votohet Shaip Kamberi: Është një patriot i madh

Nga: P.R Më: 25 maj 2022 Në ora: 22:18
Shaip Kamberi

Kryetrari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, përmes një postimi në facebook u ka bërë thirrje votuesve shqiptar në Tërnoc, që ta votojnë Shaip Kamberin dhe “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës”, të cilët për herë të tretë po i drejtohen kutive të votimit, pasi autoritetet serbe e kanë dërguar këtë qendër në rivotim.

“Si kandidat i vetëm me gjasë për të shtruar e përfaqësuar zërin e shqiptarëve në Luginë, atij i duhet e gjithë mbështetja e votuesve të Qendrës numër 6 në Tërnoc, për të kthyer prapa padrejtësinë e ripërsëritjes së votimit. Prandaj ftoj secilin votues shqiptar në këtë qendër të ripërsëritur, që masivisht, këtë të premte, t’u drejtohen kutive të votimit e të mbështesin Shaipin dhe Koalicionin e Shqiptarëve në Luginë”, ka shkruar Abdixhiku, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

NË MBËSHTETJE TË SHAIPIT

Këtë të premte, më 27 maj, Shaip Kamberi dhe "Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës" për herë të tretë kërkojnë mbështetjen e shqiptarëve në sigurimin e ulëses së vetme përfaqësimi. Si kandidat i vetëm me gjasë për të shtruar e përfaqësuar zërin e shqiptarëve në Luginë, atij i duhet e gjithë mbështetja e votuesve të Qendrës numër 6 në Tërnoc, për të kthyer prapa padrejtësinë e ripërsëritjes së votimit.

Prandaj ftoj secilin votues shqiptar në këtë qendër të ripërsëritur, që masivisht, këtë të premte, t’u drejtohen kutive të votimit e të mbështesin Shaipin dhe Koalicionin e Shqiptarëve në Luginë.

Shaipi është një patriot i madh. Ai ka qenë një zë i vetmuar por i guximshëm në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve në Luginë. Prandaj, çdo votë për të është votë për zërin shqiptar në Serbi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat